resim
Harita Mühendisi Mehmet Bozdoğan

SEÇİM İSTANBUL

Mehmet Bozdoğan

Latest posts by Mehmet Bozdoğan (see all)

23 Haziran 2019 da yenilenen İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı seçimleri bizlere ne anlatmak istiyor? Bugün her yerde,gazete köşe yazılarında, televizyonlarda kısaca her yerde bu konu tartışılacak. Ne zamana kadar? Sular durulana kadar. Sular ne zaman durulacak? İstanbul  Büyük Şehir Belediye Başkanı olarak İmamoğlu ismine alışılana kadar. Ama İmamoğlu isminin İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı olarak alışılmasına İstanbul halkı karar verdi. Demokrasi böyle bir şey.

            AKP bundan sonra ne yapmalı? Şapkasını önüne koyup, enelerinden kurtulup, oturup düşünmeli. 31 Mart’taki yerel seçimlerini 13 bin 729 oy farkla kazanan İmamoğlu, bu kez rakibi Binali Yıldırım’a neden 806 bin 415 bin  fark attı? Neden ? bu neden iyi düşünülmelidir. Suç kimde? Binali Yıldırım’ a oy vermeyen seçmende mi? Yoksa uygulanan yanlış seçim politikalarında mı?  Oturup insanların nankörlüğü mü tartışılmalı beddua edip yaptıklarımız gözünüze dizinize  dursun mu demeli? Ne demeli?

            Bir zamanlar bir müdürümüz vardı. Kuruma yeni atanmıştı. Bir gün yerel gazeteleri bir açtık ki tüm gazeteler aleyhinde yazmış. Hiç kızmadı darılmadı. “ Demek ki kendimizi anlatamamışız” dedi. Çalıştı ve kendisini ifade etmeyi bildi. Ondan  sonra basın her zaman yanında oldu.

            Halka kızmaktansa , İmamoğluna kızmaktansa durumu güzellikle kabul etmeli. Hataları görüp kabul etmeli. İnce eleyip sık dokumalı. Halkla iç içe olarak daha güzel hizmetlere imza atmalı. Halkı kazanmak kolay değil. Bazı şeylere halk artık doydu. Bazı yapılanlara anlam veremiyor. Bu görülmeli.

            Ak Partinin elinde güzel bir imkan vardı. Onu artık büyük bir hızla kaybediyor. Bunu görmek gerek. Böyle giderse bir dahaki seçimler çok büyük hezimetle sonuçlanabilir.

            Ne yapılmalı? Halkı dinleyin yeter. Halk ne yapılması gerektiğini açık açık söylüyor. Sadece kulaklarınızı tıkamayın dinleyin.

            Sonuç hepimize hayırlı olsun. 24.06.2019

Comment here