resim
EğitimGüncel

Hami Projesi Kapsamında “Bir Yürek Bin Umut” Sosyal Duyarlılık Projesi Programı Düzenlendi

Aksaray Şehit Ali Er Anadolu Lisesi ile Aksaray Özel Artı Metropol Anadolu Lisesi’nin Hami Projesi kapsamında hazırlamış olduğu “Bir Yürek Bin Umut” sosyal duyarlılık projesinin teslim töreni yapıldı.

Projenin amacı; proje kapsamında görev alan öğrencilerinin toplumsal sorunlara duyarlılıklarında farkındalık oluşturmak, toplumla iletişimlerini daha sağlıklı hale getirmek, yardımlaşma ve paylaşma, özgüvenlerini geliştirmek yaşadıkları topluma aidiyet duygusu ve duyarlılıklarını artırmak, karar alma süreçlerine katılımlarını sağlamak şeklinde özetlenebilir.

“Bir Yürek; Bin Umut” sosyal duyarlılık projesi kapsamında yürütülen faaliyetlerin temel felsefesi ve özgünlüğü birkaç noktada toplanmaktadır. Bunlar hedef kitleye yönelik yaptığımız sosyal etkinliklerin içeriği farklı ve özgün değerlere sadık kalınarak faaliyetlerin gerçekleştirilmesi, kurumsal kültürün ön plana çıkarılması, topluma karşı sorumluluk duyan öğrencilerin davranış şekilleri kurum iç ve dış paydaşlarının bir araya getirilerek aidiyet duygusunun ön plana çıkarılmasıdır.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası olması münasebetiyle proje kapsamında İl Milli Eğitim Müdürümüzün de katılımıyla ihtiyaç sahibi engelli vatandaşımıza hediye edilmiştir. İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

Comment here