resim
BelediyeGüncelValilik

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Milli Mücadele’nin 100. Yılı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Aksaray’da coşkuyla kutlandı. Hava muhalefeti nedeniyle Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirilen kutlamalar Saygı Duruşu ardından İstiklal Marşının söylenmesi ile başladı.

Aksaray Valisi Ali Mantı yaptığı konuşmasında; bayramların geçmişteki değerlerin gelecek nesillere aktarılmasını için en önemli sembollerden olduğunu söyledi.

Vali Mantı konuşmasında: “Milli Birlik ve beraberliğimizin sağlanması için bir ve beraber olmak hepimizin görevidir. Biz millet olarak dağılmayız parçalanmayız. Birliğimizi koruduğumuz müddetçe içerde ve dışarda hiçbir güç Türk milletini dize getiremeyecek. Bu millete hizmet eden ezelden ebede hizmet etmiş tüm büyüklerimize ölmüş olanlarımıza, şehitlere Allah’tan rahmet diliyorum. Bu millete hizmet edecek bundan sonraki nesillerimize de sabır güç kuvvet azim irade diliyorum hepinizin bayramını kutluyorum” dedi.

Halk oyunları gösterisi, Aksaray Üniversitesi Mehteran Takımı konseri ve öğrencilerin şiirler okuduğu kutlamalarda öğrenciler ve sporcular tarafından çeşitli spor dallarında gösteriler gerçekleştirildi.

Kutlama Törenine Belediye Başkanı Evren Dinçer, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever, Vali Yardımcısı Mustafa Türkcan, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yusuf Şahin, Baro Başkanı Erhan Toprak, Emniyet Müdürü Ali Karabağ, İl Jandarma Komutanı Albay Fuat Anık, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Niyazi Turgay, daire müdürleri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Comment here